КЛИНИКА В КИЕВЕ: УЛ. КОНСТАНТИНОВСКАЯ, 36 ТЕЛ. (044) 425-24-25, (044) 417-42-52

КЛИНИКА В БУЧЕ: ПЕР. КОМСОМОЛЬСКИЙ, 39 ТЕЛ. (045-97) 4-02-50, (096) 931-46-45

Наши врачи

Тарасюк Ольга Трофимовна
гинеколог-эндокринолог, кандидат медицинских наук, доцент
Гамачек Инесса Константиновна
гинеколог-эндокринолог, кандидат медицинских наук, доцент
Парпалей Евгений Иванович
акушер-гинеколог, кандидат медицинских наук, доцент
Шеховцова Валентина Филипповна
акушер-гинеколог, врач высшей категории
все врачи

Гормони

Гормони - це биоорганические сполуки, що виробляються ендокринними клітинами, що мають дію біокаталізаторів (медіаторів). Будь-яка з функцій клітин регулюється комплексом гормонів.

За хімічною природою гормони поділяються на білкові - пролактин і стероїдні (статеві) - андрогени, естрогени і прогестини (гестагени). Синтезуються статеві гормони в основному в стероідообразующіх клітинах статевих залоз. Основний стимулятор яєчка і яєчника - лютеїнізуючий гормон (ЛГ). Присутність фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) - необхідна умова цього процесу.

В організмі здорової людини концентрація того чи іншого гормону майже завжди постійна. Дефіцит, надлишок гормонів або порушення реакції клітин на гормон призводить до різних ендокринних захворювань. Навіть самий незначний збій в діяльності гормональної системи здатний викликати важкі порушення в організмі. Гормонозамісна терапія

Найбільш загальний принцип лікування ендокринних захворювань, а також під час протипухлинної терапії, контрацепції, лікування різних сексуальних розладів у партнерів і в цілях діагностики, застосовується замісна гормонотерапія. Гормонозамісна терапія - це введення в організм відсутнього гормону. В оптимальному варіанті, схема введення і дози введеного гормону повинні імітувати його ендокринну секрецію. Замісна гормональна терапія використовується для профілактики і лікування порушення менструального циклу, безпліддя, клімактеричного синдрому та ще ряду ендокринних проблем.

Багато жінок побоюються методу гормонозаместительной терапії, але ще більше їх лякає старість, а також наступаючі з нею порушення судин, кісток, шкіри і волосся. Сучасна жінка, яка вирішується на гормональну терапію виглядає і відчуває себе на десятки років молодше.

Застосування гормональної терапії як профілактичного заходу відновлює гормональний баланс і, як наслідок, покращує самопочуття і, звичайно ж, зовнішній вигляд. Безумовно, дози гормонів мінімальні і відповідають індивідуально обчисленим, віковим нормам. Гормонами в даному випадку не лікують, а лише стабілізують гормональний фон.

Багато років існує думка, що метод гормональнозаместітельной терапії, є передвісником ожиріння. Але скоріше навпаки, недолік статевих гормонів призводить до появи надлишкової маси. Надбавка маси тіла на тлі гормонозаместительной терапії пов'язана з пізнім початком лікування, а не навпаки.

До гормонального порушення можуть призвести перенесені інфекції - в тому числі і захворювання, що передаються статевим шляхом, і не тільки. Часто основною причиною захворювань жіночої статевої системи стають гормональні збої. У цьому випадку мова йде про гормонально обумовлених захворюваннях репродуктивної системи жінки. Це можуть бути захворювання: міома матки, гіперплазія ендометрію, поліпи, полікістоз, дисфункція яєчників. Гормональна спіраль Мірена

Ефективний метод профілактики порушень репродуктивних функцій і гінекологічних захворювань - гормональна спіраль Мірена. Спіраль Мірена - це не тільки засіб котрацепцїї, а й гормонопродукующа система. Виділяючи незначні рівні прогестагену в матку, вона сприяє профілактиці запальних захворювань органів малого тазу, знижує симптоми ендометріозу, сприяє стабілізації розмірів міоматозних вузлів. Гормональна спіраль Мірена - одна з найбільш надійних і довгострокових методів контрацепції.

vocal remover