КЛИНИКА В КИЕВЕ: УЛ. КОНСТАНТИНОВСКАЯ, 36 ТЕЛ. (044) 425-24-25, (044) 417-42-52

КЛИНИКА В БУЧЕ: ПЕР. КОМСОМОЛЬСКИЙ, 39 ТЕЛ. (045-97) 4-02-50, (096) 931-46-45

Наши врачи

Тарасюк Ольга Трофимовна
гинеколог-эндокринолог, кандидат медицинских наук, доцент
Гамачек Инесса Константиновна
гинеколог-эндокринолог, кандидат медицинских наук, доцент
Парпалей Евгений Иванович
акушер-гинеколог, кандидат медицинских наук, доцент
Шеховцова Валентина Филипповна
акушер-гинеколог, врач высшей категории
все врачи

Вплив ЗПСШ та антибіотиків на вагітність

До дуже серйозних наслідків як у вагітних, так і плоду, і новонароджених призводять ЗПСШ. Спочатку ЗПСШ - це найчастіша причина найрізноманітніших запальних захворювань, які в свою чергу можуть стати причиною безпліддя, а також сприяти розвитку позаматкової вагітності.

Характер внутрішньоутробної інфекції залежить від терміну вагітності, коли відбулося зараження плода. Симптоми найчастіше відсутні, лише іноді підвищується температура тіла вагітної, частішає пульс у неї і плоду, з'являється хворобливість матки і виділення зі статевих шляхів з неприємним запахом.

Провідними причинами внутрішньоутробної інфекції, ранньої дитячої та материнської захворюваності та смертності є такі ЗПСШ, як мікоплазмоз, хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, бактеріальний вагіноз, цитомегаловірус, сифіліс, герпес та ін. У випадку, якщо вагітність все ж настає, багато захворювань, що передаються статевим шляхом, провокують викидні на різних термінах вагітності, не виношування, передчасні пологи і народження дитини з недостатньою масою тіла.

У жінок, заражених ЗПСШ, частіше розвиваються післяпологові ускладнення, загострюються наявні захворювання, а часом можуть розвинутися гепатит, рак шийки матки або інші різновиди раку. Шкода ЗПСШ плоду і новонародженому Набагато страшніше наслідки інфікування плода, яке може відбутися як при внутрішньоутробному зараженні, так і під час пологів, коли дитина проходить через статеві шляхи матері.

При внутрішньоутробному інфікуванні (плід знаходиться в матці матері) зараження відбувається висхідним шляхом з піхви і шийки матки, через навколоплідні води, внутрішньоутробні оболонки, плаценту і кров до органів плода. Крім викидня і передчасних пологів багато венеричні захворювання призводять до патології плода (зупинка в розвитку, мутація, внутрішньоутробна смерть). Більш того, якщо дитина все-таки народився, у нього найчастіше розвиваються захворювання самого різного характеру. Це можуть бути патології центральної нервової системи (насамперед головного мозку), травного тракту, печінки, шкіри, очей, легенів, кровотворної системи (сепсис).

Інфекція в плаценті (плацентит) - органі, необхідному для дихання плоду, призводить до порушення транспортування кисню і, як наслідок, дитина може народитися в стані асфіксії, що, в свою чергу, вимагає інтенсивних реанімаційних і лікувальних заходів. Вплив антибіотиків на плід Вживання антибактеріальних препаратів на ранніх термінах вагітності (заборонених в тому числі) не є показанням до переривання вагітності. Ще до запліднення ліки можуть впливати на яйцеклітини і сперматозоїди, викликаючи в них патологію, але на відміну від інфекцій ліки не викликають каліцтв ембріона. По суті антибіотики не впливають на генетичний апарат і не викликають розвитку вроджених вад, однак деякі групи цих препаратів можуть надавати ембріотоксичний ефект (порушення функції нирок, закладки зубів, ураження слухового нерва і т.д.)

До лікування антибіотиками слід ставитися з особливою ретельністю. Потрібно в обов'язковому порядку враховувати вид препарату, термін застосування і здоров'я вагітної. З особливою ретельністю слід підходити до призначення антибіотиків до п'яти місяців вагітності. Найбільш несприятливий вплив антибіотиків у першому триместрі вагітності, коли йде закладка всіх органів і систем дитини. Тому, якщо є можливість, лікування краще перенести на другий триместр, якщо ж такої можливості немає, лікар призначає найменш токсичні антибіотики і строго контролює стан мами і малюка. Ризик ускладнень, викликаний прийомом ліків, значно менше, ніж ризик ускладнень від ЗПСШ.