КЛИНИКА В КИЕВЕ: УЛ. КОНСТАНТИНОВСКАЯ, 36 ТЕЛ. (044) 425-24-25, (044) 417-42-52

КЛИНИКА В БУЧЕ: ПЕР. КОМСОМОЛЬСКИЙ, 39 ТЕЛ. (045-97) 4-02-50, (096) 931-46-45

Наши врачи

Тарасюк Ольга Трофимовна
гинеколог-эндокринолог, кандидат медицинских наук, доцент
Гамачек Инесса Константиновна
гинеколог-эндокринолог, кандидат медицинских наук, доцент
Парпалей Евгений Иванович
акушер-гинеколог, кандидат медицинских наук, доцент
Шеховцова Валентина Филипповна
акушер-гинеколог, врач высшей категории
все врачи

Аналізи та їх призначення

Для достовірності діагнозу та ефективності лікування необхідний певний план обстежень, що включає лабораторні дослідження (аналізи). Найчастіше аналізи проводяться з метою визначення стану органів і систем організму, а також виявлення інфекцій та виявлення хімічних змін, що відбуваються в організмі.

Без аналізу поставити правильний діагноз і призначити необхідне лікування найчастіше неможливо. Безумовно, крім аналізів існує ще велика кількість методів діагностики. Наприклад, об'єктивні (зовнішній огляд, пальпація, гінекологічний огляд за допомогою дзеркал і кольпоскопа) та інструментальні (потребують спеціальної техніки).

Але саме лабораторний аналіз визначає напрямок для подальшого пошуку. Всі аналізи вимагають чітких показань і певного порядку паркану.

ЗПСШ, пухлини, запальні та інші гінекологічні захворювання найчастіше протікають безсимптомно. При прихованому перебігу гінекологічних хвороб відсутні болі в області живота, немає порушень менструального циклу, кровотеч та інших неприємних симптомів. Патологічні виділення з піхви при таких захворюваннях відрізнити від нормальних виділень (без аналізів) практично неможливо.

Тому кожній жінці мінімум два рази на рік необхідно пройти профілактичний огляд гінеколога. Бактеріологічне дослідження

Для уточнення діагнозу, вибору методу лікування, визначення умовно-патогенної мікрофлори, чутливості до різних лікарських засобів необхідно проводять бактеріологічне дослідження.

Успіх бактеріологічного дослідження багато в чому залежить від правильності забору біоматеріалу та дотримання необхідних заходів при його транспортуванні. Існує кілька методів бактеріологічного дослідження, спочатку -бактеріоскопія (дослідження під мікроскопом пофарбованих мазків), потім безпосередньо бактеріологічний метод (виділення чистої культури збудника і її ідентифікація).

Бактериоскопия - це орієнтовний метод. У мазку підраховується кількість лейкоцитів (більше 20 означає наявність інфекції) і наявність збудників інфекції (кандидоз, бактеріальний вагіноз, гарднерельоз). Однак можливості цього методу значно обмежені.

З метою виявлення джерела інфекції використовують бактеріологічний посів. Завдяки лабораторному дослідженню здійснюють внутрішньовидову ідентифікацію бактерій (визначення фаготип), а також визначають чутливість і стійкість виділеної культури до антибактеріальних препаратів (антибіотикограми). Паралельні застосування цитологічного дослідження і кольпоскопії

Цитологічні дослідження - це обов'язковий, найбільш поширений, безпечний, безболісний і доступний метод діагностики патології шийки матки. Цервікальні мазки по Папаніколау (Пап мазки) - основний метод скринінгу цервікальної неоплазії. Крім цього, при цитологічному дослідженні можлива постановка гистохимических реакцій для вивчення функціональної морфології епітеліальних клітин шийки матки.

Кольпоскопією, виконаної в одномоментному комплексі з цитологією, можна майже повністю виключити фальшиво-негативні цитологічні результати. Дані кольпоскопії при виявленні патологічних ділянок використовуються для прицільного взяття біоматеріалу для цитологічного дослідження.

Кольпоскопія не замінює цитологічні дослідження, використовується для обстеження шийки матки або піхви при підозрах на можливу наявність патологій. Також кольпоскопію використовують при необхідності проведення біопсії (тканина беруть з ектодерми шийки матки на ділянці, що викликала підозру при кольпоскопії).

Застосування оптичної системи при кольпоскопії дає можливість провести дослідження при багаторазовому збільшенні картини при кожному поглибленому гінекологічному обстеженні. Фотознімки при кольпоскопічному дослідженні покращують діагностику і потрібні для пролонгованого спостереження при відхиленнях від норми і для контролю лікування.